Probojovali jsme se do oblastního přeboru ve Frýdlantu nad Ostravicí

Do oblastního přeboru ve Frýdlantu nad Ostravicí jsme se probojovali tak, že na nás zbyl. Tým, který byl v tabulce před námi, nebyl čistě sokolský a měl jiný program. Neočekávali jsme tedy nic převratného i podle toho, jak to ve Frýdlantu vypadalo loni a předloni. Skončili jsme tehdy na čtvrtém místě, takže jsme letos neměli přehnané ambice. Zkrátka, nějak to dopadne.
    Už cesta byla pro kluky zajímavá. Jeli jsme autobusem, společně s družstvy Syrovic a Řečkovic, s odjezdem brzy ráno v 6:25. Nějak jsme přežili téměř tříhodinové sezení v tom dopravním prostředku a šťastně dorazili do Frýdlantu.

Po slavnostním zahájení nastoupili naši nejmenší hráči na první zápas turnaje proti Frenštátu. Začalo se v rychlém tempu, a protože nám chytal Ondra Rozmarín, kluci se ničeho nebáli a šli do útoku po hlavně. Vyplatilo se, celkem v klidu jsme vyhráli 3:0.
     V druhém zápase, proti Zábřehu, nás ovšem zaskočilo fandění zábřežských fanoušků. Troubili na nějaký dechový nástroj, který vydával uši trhající jekot, jež byl doprovázen šíleným řevem přihlížejících. Dost nás to rozhodilo, protože to byl vážně randál a rychle jsme prohrávali 0:2. Pak se ale kluci otřepali a začali hrát pořádně. V tomto zápase chytající Ondra Holešovský, už za svoje záda pustil jen jeden gól, ale my jsme jich nastříleli 5. Celkové skóre tedy 5:3 pro nás.
   Následovalo měření sil s domácím Frýdlantem. Už podle předchozích výsledků Frýdlantu bylo jasné, že toto je velký soupeř, a tak jsme do brány nasadili opět Ondru Rozmarína. Začalo se velmi opatrně z obou stran. I tak bylo několik pěkných útočných akcí, ale jen do bdělé obrany opět na obou stranách. Teprve 2 minuty před koncem padl první gól, bohužel do naší brány. Taková dvakrát odražená ani ne střela. Kluci pak dali všechny síly do útoku a tak není divu, že ke konci hracího času nám soupeř vstřelil z brejku ještě jeden gól. Výsledek tedy 0:2.
   Poslední zápas, proti Řečkovicím, chytal Richard Blažej. Pustil jen jedinou branku a ostatní hráči byli taky úspěšní. Vlastně to byl takový malý střelecký trénink. 7:1.
    Celkově hodně povedený turnaj. Vybojovali jsme celkové druhé místo, Kuba Holzer byl vyhlášen třetím nejlepším střelcem a Ondra Rozmarín druhým nejlepším brankářem. Všem moc díky, bylo to super.

Martin Švestka