ZVEME VÁS NA TRADIČNÍ AKCI „Tyršův Oetz“

1. MEZINÁRODNÍ SOKOLSKÉ SETKÁNÍ  v Oetzu (Rakousko)2016

Termín konání: 13. – 17. května 2015

(pátek – úterý – bez nočního přejezdu)

Odjezd z Brna v pátek ráno v 6.00 hodin přes obce přihlášených účastníků (přesný časový harmonogram bude zaslán po uzavírce přihlášek);

návrat v úterý večer – příjezd do Brna v pozdějších večerních hodinách kolem 22:00 hod, po zastávkách v obcích.

Ubytování: v rodinném penzionu v Oetzu s polopenzí (stravování začíná páteční večeří a končí úterní snídaní),

Doprava: busem (Mercedes) s možností malého občerstvení.

Cena : předpokládaná 5.500,- přihlášky včetně zálohy 1.500,- Kč – nejpozději do 15.2.2016 osobně v kanceláři župy, doplatek do konce března 2016 (doplatek upřesníme).

Rámcový program (bude upřesněno při doplatku):

Cestou do Oetzu se zastavíme v pátek po poledni na romantickém vodním zámku Ort na jezeře Traunsee u městečka Gmunden, který je spojený s pevninou 123 metrů dlouhým dřevěným mostem. Plánujeme opět koupání v termálech v nedalekém Langenfeldu během pobytu. Pokud budou otevřeny lanovky v okolí, využijeme této možnosti. Během našeho pobytu v Oetzu budeme poznávat alpskou přírodu, okolí Imstu a zúčastníme se zejména tradičních sokolských slavností v pondělí s kulturním vystoupením sokolského folklorního souboru. Během víkendu dle zájmu možnost účasti i doplňujících aktivit na louce při netradičních zábavných soutěžích, ve večerních hodinách posezení u táboráku s opékáním (tradičně i pivo Svijany, buřty vlastní), využijeme hezké vycházky kolem jezera a v okolí sokolské louky. Na zpáteční cestě se zastavíme opět na vyhlídkovém mostě Highline179 poblíž GAPA (v loňském roce nám nepřálo počasí pro realizaci), kde je mj. zřícenina hradu a také několik pěkných vycházkových tras. V případě nepříznivého počasí bude program upraven.

Kontakt a další info: Alice Bočková – telefon: 739 652 508 nebo mail: ucto.machal@volny.cz

Za kolektiv přípravy zájezdu

Lída Ryšavá