XVI.všesokolský slet v Praze 5.7-6.7.2018.

Než začne moje povídání s fotografiemi o XVI.všesokolském sletu, chtěla bych především poděkovat výboru TJ Sokol Střelice, který svým pochopením,přístupem a finančním příspěvkem, všem cvičitelům a cvičencům velmi pomohl při přípravě a účasti na sletu – moc děkujeme. Děkujeme také za finanční podporu obci Střelice a za sponzorský dar panu Galkovi.

Cvičební rok 2017-2018 v odboru všestrannosti byl ve znamení příprav na XVI. všesokolský slet. Nacvičovali jsme skladby CIRKUS, CESTA, SPOLU,BORCI a PRINCEZNA REPUBLIKA.Mimo pravidelný nácvik během roku v naší sokolovně, jsme byli několikrát na secvičných větších celků v brně nebo okolních obcích.

Před sletem v Praze jsme se zúčastnili veřejných cvičení v Židlochovicích, Nových a Moravských Bránicích, krajských sletů v Třebíči, Vyškově, Ostravě, Brně a Uherském Brodu.

Na slet do Prahy nás odjelo 36 a vystoupili jsme ve čtyřech sletových skladbách. Byli jsme převážně ubytovaní v ZŠ V Rybníčkách, Praha Strašnice. S ubytováním ve třídách na vlastních karimatkách jsme byli spokojeni, stejně tak se stravováním ve školní jídelně.

V neděli 1.7,2018 se konal sletový průvod Prahou za účasti zahraničních sokolstva z Evropy a zámoří. Odpoledne v Chrámu sv.Víta celebroval pro účastníky sletu mši sv. kardinál Dominik Duka.

Začátkem týdne nás čekaly hodiny secvičování v Eden Aréně ,ale také řada možností sportovních a kulturních akcí např, pódiová vystoupení na nádvoří Tyršova Domu, Staroměstském a Malostranském náměstí. Navštívili jsme také Novou scénu Národního divadla, komentovanou prohlídku Národního divadla, Břevnovský klášter, výstavu „Ni zisk, ni slávu“. V O2 Areně 3.července byl pro cvičence uspořádán sportovní program Sokol Gala

Ve čtvrtek 5.července ve večerních hodinách a 6.července odpoledne, za bouřlivého potlesku diváků na tribunách, jsme vystoupili ve sletových skladbách. Všichni jsme si odnesli nezapomenutelné zážitky plné radosti ze cvičení a atmosféry upřímného přátelství, které nás po celý slet provázelo.

Těšíme se na příští sokolská setkání a nadšení při dalších sokolských vystoupení.

Hana Gregrová, cvičitelka TJ Sokol Střelice

Odkaz na fotogalerii http://www.sokolstrelice.cz/xvi-vsesokolsky-slet/