Střeličtí  SOKOLOVÉ  v  OETZU

Ve dnech 14.5.-16.5. 2016  se konalo 43.sokolské setkání v Tyršově Oetzu v Tyrolských  Alpách, kterého se zůčastnilo 6 střelických sokolů a sokolek. Setkání  se koná tradičně na počest tragického úmrtí zakladatele Sokola Dr.Miroslava Tyrše. To letošní uspořádali mnichovští sokolové , za účasti župy Vídeňské,Švýcarské, Slovenské a několika žup z České republiky.Na sokolské louce nad Piburským jezerem probíhaly různé turnaje a hry. V pondělí 16.5. se konala bohoslužba za dr. Tyrše , kterou celebroval páter  Švehla  z  Mnichova. Po mši následoval slavnostní pochod  k pamětním deskám u dravé horské říčky Ache, kde bylo nalezeno v r.1884 mrtvé tělo dr. Miroslava Tyrše. Při cestě z Brna do Oetzu jsme se zastavili v Mondsee a Salzburgru. Na zpáteční jsme navštívili vodní zámek Ort a koncentrační tábor Mauthousen.Při pobytu v Oetzu jsme se podívali na Imst, Langenfeld , jeskyni Blau Grotte a Piburger See .          I když jsme měli při našem  sokolském putování velmi deštivé a studené počasí, vrátili jsme se domů s krásnými zážitky a s vědomím, že Sokol je stále živá organizace, která má i dnes co říci mladé generaci.

Hana  a Antonín Gregrovi

Imst 14.5.16 Pibur sokolská louka 2 14.5.16 M.Tyrš 15.5.16