Florbalový turnaj s rodiči

V sobotu 8.11.2014 proběhl, v hale ZŠ Střelice pod patronátem Sokola Střelice, lítý florbalový boj mezi rodiči a jejich dětmi. Úderem deváté hodiny na-stoupilo do haly 12 dětí a proti nim 6 rodičů. Děti byly rozděleny do dvou druž-stev, která hrála i proti sobě. Za Děti1 nastoupil: Pracný N., Karafiát, Antoš F., Smutný F., Rozsíval, Soldán.  Za Děti2 hrál: Humlíček, Pracný K., Karafiátová, Smutný A., Antoš T., Antoš M. Družstvo Rodičů bylo v sestavě: Antošová, Rozsívalová, Karafiátová, Humlíčková, Humlíček, Antoš.

Po počátečním půlhodinovém seznamování se s florbalovou hokejkou, míč-kem a velikostí branky, vypuklo utkání v 9:30 první třetinou, zápasem Dětí1 proti Rodičům. Nesehraní Rodiče první zápas prohráli 2:1. Během desetiminuto-vého utkání udílely děti svým rodičům výchovné rady typu: „Mami, tu hokejku musíš držet dole, ne nahoře!“ Maminka odvětila:“ Já jsem zvyklá držet vařečku, ne hokejku!“ Následoval zápas Děti1 : Děti2, který skončil 0:3. Ve třetím zápase první třetiny hráli opět Rodiče proti Dětem2. Tentokrát Rodiče zúročili svoje le-tité zkušenosti s domácími pracemi, když zjistili, že se florbalová hokejka může držet i jako koště a překvapili děti výhrou 3:1.

Po desetiminutové pauze mezi třetinami, nastoupili do druhé části opět Rodiče proti Dětem 1 a bylo znát, že se děti začínají sehrávat. Rodiče to projeli 1:4. Druhá třetina pokračovala utkáním Děti1: Děti2 , stav byl 2:2 a skončila zá-pasem Rodičů proti Dětem 2, opět prohrou Rodičů 0:2. Rodičům nepomohlo ani vyhrožování, že jestli jim děti dají gól, tak nedostanou doma oběd. V prů-běhu druhé třetiny dorazil i lékařský dozor – babička Karafiátová, která hned v následující třetině ošetřovala bouli na čele od florbalového míčku.

V poslední třetině bylo znát, že jsou všechna družstva na pokraji fyzických sil a tak zvítězila taktická převaha rodičů, kteří dovedli souhru v poli téměř k doko-nalosti. Aby z toho běhání nedostali infarkt, důsledně si přihrávali. První zápas Rodiče proti Dětem1 skončil vítězně pro Rodiče 3:2. Následoval dětský duel, kde Děti1 porazily Děti2  5:1. V posledním utkání vybraly Děti 2 nejsilnější hráče a zvítězily nad Rodiči 3:2

Po celkovém součtu všech gólů za tři třetiny, vyhrály Děti2, které nastřílely 12 branek. Za nimi skončily Děti1 s 11 brankami a nakonec Rodiče s 10 vstřele-nými brankami. Vítězům gratulujeme a ostatním provoláváme čest za tři hodiny florbalu.